Geometria kolies

Geometria kolies na osobné a dodávkové vozidla až do 5000 mm rázvoru.

Autoservis - Protect Servis - autoservis Košice, pneuservis Košice, 3D geometria kolies Košice, servis klimatizácií Košice

Každá pneumatika používaná v prevádzke dokáže prezradiť akú starostlivosť jej majiteľ venuje. Súčasťou tejto starostlivosti je samozrejme aj vzťah k vozidlu.

Technický stav pneumatík dokáže prezradiť v akom stave sa skutočne vozidlo, a predovšetkým jeho podvozok, nachádza. Veľmi dôležitú úlohu v tomto prípade hrá správne nastavenie podvozku. Pokiaľ túto skutočnosť motorista podceňuje, neprejaví sa to len na zvýšení prevádzkových nákladov (predčasná výmena pneumatík, tlmičov, opotrebenie brzdného systému atď.), ale čo je dôležitejšie, tieto uvedené podvozkové časti súvisia hlavne s bezpečnosťou prevádzky a jazdnými vlastnosťami vozidla – a tu sa zvýšená starostlivosť o vozidlo skutočne oplatí.

Geometria je zistenie a preverenie stavu nastavenia jednotlivých častí prednej a zadnej nápravy podvozku vozidla pomocou presného elektronického zariadenia. Správne nastavenie náprav vozidla zvýši životnosť pneumatík, zlepší komfort jazdy, zníži opotrebenie podvozkových častí a zvýši celkovú bezpečnosť prevádzky vozidla.

Kontrola sa vykonáva na značkových a kalibrovaných zariadeniach CORGHI